آلبوم تصاویر
در آینه رسانه ها
کد خبر: ۳۱۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
print
send
در پي زنده ماندن يك محكوم پس از اجراي حكم اعدام؛
وزیر دادگستری گفت: تلاش خود را برای جلوگیری از اجرای دوباره حکم اعدام علیرض. م خواهم کرد و در این رابطه مذاکرات مثبتی را با دستگاه قضایی داشته‌ام.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی به نقل از نامه؛ وزیر دادگستری در توضیح نظر خود در مورد اجرای دوباره حکم اعدام علیرضا .م که پس از اعدام و تایید پزشکی قانونی زنده مانده بود گفت: این یک مورد بسیار نادر و کم سابقه است و جز یکی دو مورد، مشابهی نداشته است.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین پورمحمدی گفت: پزشکی قانونی علائم حیاتی فرد اعدام شده را بررسی کرده بود و براساس مستندات جواز دفن را صادر کرده بود اما بعد معلوم شد که این فرد هنوز فوت نکرده و به حیاتی دوباره رسیده است.
 
پورمحمدی با بیان اینکه علیرضا. م اکنون هم وضع جسمی مناسبی ندارد گفت: پزشکان در حال تلاش هستند تا وی به وضعیت جسمی بهتری برسد و امیدوارم که این تلاش نتیجه بخش باشد.
 
وی با بیان اینکه تصمیم گیری در این مورد یک بحث فقهی و حقوقی جدی است گفت: در این باره دیدگاه های متفاوتی وجود دارد و نمی توان به نظر واحدی استناد کرد. دو طرف دلایل خود را دارند ولی من فکر می کنم این موضوع جدای از این مورد خاص نیازمند بررسی حقوقدانان و فقها است.
 
وزیر دادگستری گفت: بنده معتقدم اجرای دوباره این حکم اتفاق درستی نیست و تلاش می کنیم تا از راهی برای جلوگیری از اعدام مجدد وی پیدا کنیم.
 
وی افزود: بنده به دلایل مختلفی از جمله مسائل داخلی، فرهنگی و به ویژه بین الملل مخالف اجرای دوباره حکم اعدام برای علیرضا .م هستم.
 
وی تاکید کرد: مجازات وی حداقل به صورتی ظاهری اجرا شده و اجرای دوباره به مصلحت نیست.
 
پورمحمدی گفت: بنده تاکنون تلاش خود را با رایزنی‌های مختلف برای عفو یا تنزیل و تخفیف در مجازات وی انجام داده ام و سعی می‌کنم جلوی اجرای دوباره این حکم را بگیرم. در این باره با دستگاه قضائی مذاکراتی انجام داده ام و امیدوارم به نتیجه مطلوب برسم.
 
وی در پایان گفت: دولت در این خصوص ضمن اینکه تابع نظرات دستگاه قضایی است، از عدم اجرای این حکم حمایت می کند.

انتهای پیام/
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر: